Download CV Daan Wijnands
Download Bio Daan Wijnands

Opleiding 1989 – 1993

Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten / De Theaterschool
Opleiding: Jazztheater en Show/musicaldans

Choreografie – Theater

2018 Selma Ann Louis – (Stichting Theateralliantie & Bos Theaterproducties)
Le Roux & D’Anjou
 – Echte Liefde – (Bos Theaterproducties)
Showponies – (KemnaSenf)
2017 Woef Side Story – (Theater Rotterdam)
De Sprookjessprokkelaar – (Efteling Theater)
De Marathon – (KemnaSenf)
2016 Snorro – (RO Theater)
Ciske de Rat – (Stage Entertainment)
De Gelaarsde Kat – (Efteling Theater)
In de ban van Broadway – (De La Mar Theater)
2015 De Gelaarsde Poes – (RO Theater)
Powervrouwen 2 – (Bos Theaterproducties)
Sonneveld in De La Mar – (Stage Entertainment & Albert Verlinde Entertainment)
Onder De Groene Hemel – (Bos Theaterproducties)
2014 Een avond met Dorus – (Albert Verlinde Entertainment)
Metamorfosen – choreografische adviezen – (Toneelgroep De Appel)
Moeder ik wil bij de Revue – (Stage Entertainment)
Als je niet leeft kun je niet scoren – (Esser Theaterbureau)
Putting It Together – (PIT Produkties)
2013 Casanova – (Toneelgroep De Appel)
Powervrouwen – (Bos Theaterproducties)
Sonneveld – (Albert Verlinde Entertainment)
Bagdad Café – (Toneelgroep De Appel)
2012 Hij Gelooft In Mij – (Stage Entertainment)
Schraap – (Theatergroep Bloody Mary)
Grand Hotel – (M-Lab)
Next To Normal – (Stage Entertainment)
2011 De Eetclub – (Bos Theaterproducties)
Droomvlucht – (Efteling & Stage Entertainment)
Spring Awakening – (M-Lab & Stage Entertainment)
Ik zou je het liefste in een doosje willen doen – (V&V Entertainment)
2010 Simone’s Songbook – (Stage Entertainment)
Urinetown – (Opus One & Stage Entertainment)
Petticoat – associate choreograaf – (Stage Entertainment)
2009 Disney Musical Sing-a-long – (Stage Entertainment)
Urinetown – (M-Lab)
High School Musical – assistent choreograaf – (Stage Entertainment)
2008 Joseph And The Amazing Technicolor Dreamcoat -(Stage Entertainment)
Sunset Boulevard – (Stage Entertainment)
Simone, Songs from the Heart  – (Stage Entertainment)
2007 Plien&Bianca – “Wie dan allemaal” – (Bos Theaterproducties)
Ciske de Rat de musical – associate choreograaf – (Stage Entertainment)
The last five years – (Een Zee van Cortez Producties)
2006 Chess (Oslo, Noorwegen) – assistent choreograaf/regisseur – (Nick Grace Management)
Aan het einde van de Regenboog 
– (Stage Entertainment)
Winxclub on tour – assistent staging/regie – (Mark Events)
Cabaret – dance supervisor – (Stage Entertainment)
2005 Jesus Christ Superstar  – (Stage Entertainment)

Choreografie – Film & Televisie

2018 Het Leven is Vurrukkulluk – (Sigma Pictures)
2017 Oh Baby – (Entertainment One Benelux)
2016 Petticoat – (Medialane & Kemna en zonen)
De Zevende Hemel – (Kaap Holland Film & Entertainment One)
2009 Foeksia de Miniheks  – (nlfilm)
Musical Awards 2009 – (Eyeworks TV)
2008 Musical Awards 2008 – associate choreograaf – (Eyeworks TV)
2007 Musical Awards 2007 – assistent choreograaf – (Eyeworks TV)
Joop van den Ende 65 – assistent choreograaf – (Eyeworks TV)
2006 Wie wordt Tarzan – assistent choreograaf – (Eyeworks TV)
Uitmarkt Amsterdam – assistent choreograaf – (Stage Entertainment)

Choreografie – Overigen

2018 ABN AMRO Cabaret 2018  – (ABN AMRO)
2017 The Best Of Armin Only – staging artiesten – (ALDA)
ABN AMRO Cabaret 2017  – (ABN AMRO)
2016 ABN AMRO Cabaret 2016 – (ABN AMRO)
2015 Slotviering 200 jaar Koninkrijk  – (ACE concepts + events)
2013 Carré 125 jaar Jubileumgala – (Koninklijk Theater Carré)
2009 Coiffure Award Schwarzkopf  – (Schwarzkopf)
2008 Guus Meeuwis – Groots met een zachte G 2008 – bewegings coach – (The Entertainment Group)
2007 Symphonica in Rosso – Paul de Leeuw – (The Entertainment Group)
Opening Betuwelijn – (Explorama communicatie & organisatie)
 2006 Musicals in Ahoy’ 2006 – assistent choreograaf – (Stage Entertainment)
1994 Bad Boys – modeshow – (Bad Boys)

Choreografie – Theaterscholen / Academies

2013 Tot de dood ons… – (Frank Sanders Akademie)
Showcase 2013 – (Codarts Rotterdam)
2011 Something’s coming – (Theaterschool Amsterdam)
2010 Showcase 2010 – (Codarts Rotterdam)
2009 Leoland  – (Frank Sanders Akademie)
2008 Femmes Fatales (Kiss of the Spiderwoman) – (Frank Sanders Akademie)
2007 Eleven (Nine) – (Frank Sanders Akademie)
2005 Godspell – (Theaterschool Amsterdam)
1997 Phychovibes II – (Theaterschool Amsterdam)
1996 Pronto – (Theaterschool Amsterdam)

Awards

2018 Onderscheiden met de Musical Award voor Beste Regie/Choreografie:
De Marathon
2017 Nominatie Musical Award voor Beste Regie/Choreografie:
De Gelaarsde Poes
2015 Nominatie Musical Award voor Beste Regie/Choreografie:
Moeder Ik Wil Bij De Revue
2011 Onderscheiden met de Musical Award voor Beste Choreografie en Musical Staging:
Spring Awakening
2010 Onderscheiden met de Musical Award voor Beste Choreografie en Musical Staging:
Urinetown
2009 Nominatie John Kraaijkamp Musical Award voor Beste Choreografie en Musical Staging:
Joseph And The Amazing Technicolor Dreamcoat
2002 Nominatie John Kraaijkamp Musical Award voor Nederlandse Acteur Werkzaam in het Buitenland:
Chicago, West End – Londen
2000 Onderscheiden met de Musical Award voor Aanstormend Mannelijk Talent:
Chicago, Utrecht – Nederland

Uitvoerend – Theater

2008 – 2010 Simone, Songs from the Heart
Rol – Danser/zanger, P.A.
Regisseur – Guus Verstraete
Choreograaf – Daan Wijnands
Producent – Stage Entertainment
2004 – 2005 Crazy For You
Rol – Wyatt / Understudy Lank Hawkins
Regisseur – Eddy Habbema
Choreograaf – Susan Stroman
Producent – Stage Entertainment
2004 Musicals in Ahoy’ 2004
Rol – Danser
Regisseur – Guus Verstraete
Choreografie – Stanley Burleson
Producent – Stage Entertainment
2003 – 2004 3 Musketiers
Rol – Fight swing
Regisseur – Paul Eenens
Gevechtschoreograaf – Malcolm Ranson
Producent – Stage Entertainment
2001 – 2002 Chicago – West End, Londen UK
Rol – Harry / Baby & Tap Dance Specialist
Regisseur – Walter Bobbie
Choreografie – Ann Reinking
Producent –  Barry and Fran Weissler
1999 – 2001 Chicago – Utrecht
Rol –  Harry / Harrison / Baby &
Tap Dance Specialist / Dance Captain
Regisseur – Scott Farris
Choreografie – Ann Reinking
Producent – Stage Entertainment
1998 – 1999 Anatevka
Rol – Ensemble / Dance Captain
Regisseur – Ken Caswell
Choreografie – Craig Horwood
Producent – Stage Entertainment
1996 – 1998 West Side Story
Rol – Riff / Dance Captain
Regisseur – Eddy Habbema
Choreografie – Jerry Mitchell
Producent – Stage Entertainment
1992 – 1996 Djazzex Modern Jazzdance Company
Choreografen o.a. Glenn van der Hoff, Neel Verdoorn,
Anthony Rizzi (Frankfurt Ballet),
Patrick Delcroix (Nederlands Dans Theater)

Uitvoerend – Televisie

2013 Charlie
Rol – Dansleraar
Regie – Job Gosschalk
Zender – AVRO
2007 Gooische Vrouwen
Rol – Tuinman
Regie – Will Koopman
Zender – Tien
2006 Kinderen Geen Bezwaar
Rol – Leon
Regisseur- Michiel Nooter/Betty Goes
Zender – VARA
1999 – 2000 Goudkust
Rol – Stan Mulder
Regisseur – Diverse
Zender – SBS6
1999 – 2000 Westenwind
Rol – Simon Vegter
Regisseur – Pim van Hoeve
Zender – RTL4
1998 – 1999 Oppassen
Rol – Derek de Winter
Regisseur – Nico Knapper
Zender – VARA
1997 – 1998 AU!
Rol – Dennis van Vliet
Regisseur – Theo van Gogh
Zender – Kabel
1997 – 1998 Kees & Co
Rol – Sven Falskog
Regisseur – Tony Craven
Zender – RTL4

Uitvoerend – Televisie Commercials

2006 Albert Heijn – “The Wiz”
2001 Honig
Grolsch
1999 Edah